Akıl ve Toplum Derneği kuruldu
17-09-2021 - 10:25 | Son Güncelleme: 17-09-2021 16:45
Akıl ve Toplum Derneği, ülkesindeki sosyal problemleri çözmeyi hayal etmiş bir grup genç öğrenci tarafından Bursa’da 2021 yılının Ağustos ayında kurulan gencecik bir dernek.

Akıl ve Toplum Derneği, ülkesindeki sosyal problemleri çözmeyi hayal etmiş bir grup genç öğrenci tarafından Bursa’da 2021 yılının Ağustos ayında kurulan gencecik bir dernek. Derneğin kuruluş amacı toplumda yer alan bütün sosyal problemlere gençliğin enerjisi ile koşmak ve bunlara bu enerji ile çözüm bulmaktır.

Hayvan hakları, çocuk hakları, kadın hakları, mültecilerin topluma ayak uydurması, spor ve sanat organizasyonları gibi aklınıza gelebilecek her türlü sorun ve geliştirilmesinin topluma faydalı olacağı projelerde bu genç ekip kolları sıvamış durumda. Bu tazecik oluşum büyük hedefleri ve projeleri için gençlerden ve kendini genç hisseden herkesten destek bekliyor.

Akıl ve Toplum isminin nerden geldiğini ise ‘’Aklın aydınlattığı yol takip edildiğinde bir toplum asla karanlıkta kalmayacaktır biz bu akılla karanlıklarımızı aydınlatmak istiyoruz bu ışığın enerjisininde en büyük enerji kaynağı gençler olduğunu biliyoruz’’ olarak açıklamaktalar.

Yakın zamanlı ve uzun zamanlı projeleri olan derneğin yakın zamanlı projelerinden birisi ilkokullara yönelik bir kitap kampanyası. Bu proje kapsamında geleceğin gençlerinin idealist ve dünyayı tanıyan gençler olması amaçlanmakta.

Buna ek olarak ülkemizde bulunan mülteci çocuklarının yeteneklerini sergileyebilecekleri pek çok organizasyon ile toplumda kaybolmak yerine topluma faydalı bireyler olmaları hedeflenmekte.

Bütün bu ufak çaplı yani gençlerin tabiri ile ufak çaplı organizasyonların dışında tüm ülke hatta dünya hakkında sorunlara çözüm üretecek proje yarışmalarının planlanması ve hayata geçirilmesi ile ilgili hedefleri mevcut.

Sizlerde Akıl ve Toplum Derneğinin bu yolculuğunda onlara destek vermek isterseniz sizleri Deyhan Mahallesi Yeniyiğit Sokak No:3/201 Osmangazi Bursa adresindeki ofislerinde bir çay içmeye bekliyorlar. Akıl ve Toplum Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Sude Kolçak, Furkan Karadağ, Emre Özsefil, Seyit Ali Zengin, Ferhat Kelat, Onur Yıldırır, Saliha Biçer, Eda Yaşar, Büşra Çanakçı, Gülten Altunsoy ve İnci Gürel

  • Beğen
YORUM YAZIN
Reklam 10 Saniye Sonra Kapanacak