Can Kurtaran E-Ticaret Oldu
26-05-2021 - 13:18
Bera Holding’e bağlı İSO ikinci 500 listesinin zirvesinde yer alan Konya Kağıt A.Ş., Covid dönemini tüm olumsuzluklara rağmen üretime ara vermeden geride bıraktı.

Bera Holding’e bağlı İSO ikinci 500 listesinin zirvesinde yer alan Konya Kağıt A.Ş., Covid dönemini tüm olumsuzluklara rağmen üretime ara vermeden geride bıraktı. Konya Kağıt A.Ş. Genel Müdürü Cemalettin Tunç Efe, e-ticaret, online alışverişler vb. yöntemlere olan talep yükselişinin; ambalaj, kağıt ve karton ihtiyacını artırdığını söyledi.

Sektöre dair küresel ve Türkiye ölçeğinde değerlendirmelerde bulunan Efe; “Dünya kağıt talebi, belli kağıt türleri hariç (tissue temizlik kağıtları, ambalaj kağıtları vb) seyahat kısıtlamaları, okulların kapanması, sanayi üretimindeki azalış, hizmet sektörünün ve reklam, tanıtım, promosyon ve fuarların durma noktasına gelmesi nedeniyle tüketimi olumsuz etkilemiştir'' diye konuştu.

'Bu azalmaya ilave olarak ofislerin, konferansların, diğer iş aktivitelerinin ve üniversitelerin kapanması sebebiyle basılı materyallerde ciddi azalma olmuştur' diyen Genel Müdür Cemalettin Tunç Efe, ''Tissue temizlik kağıtlarında ise hijyen sebebiyle dünya genelinde tüketim artışına paralel olarak üretimde ciddi taleple karşılaşılmıştır. Kağıt sanayii bir bütün olarak, dünya genelinde istihdamlarda azalmalara yol açmasına rağmen (fabrikaların üretimlerini süresiz kapatması, yarı zamanlı çalışma vb. nedenlerle), Türkiye özelinde istihdamda bir azalma yaşanmamıştır'' şeklinde konuştu.

  • Beğen
YORUM YAZIN
Reklam 10 Saniye Sonra Kapanacak