Dental İmplant’tan korkmayın
18-09-2020 - 11:25
Eksik dişlerin yerine kullanılan implant tedavisi, ağızda kalan diğer dişlere herhangi bir müdahale yapılmadan gerçekleştirildiği için koruyucu bir uygulamadır. Çiğneme fonksiyonu bakımından da bir diş implantı doğal bir diş ile benzer kuvveti uyguladığından, diğer protezlere kıyasla daha iyi bir çiğneme becerisi sağlamaktadır. İmplant tedavisi nasıl yapılır, hangi durumlarda uygulanır, yararları ve zararları nelerdir ve pahalı bir tedavimidir? İşte tüm bu soruların cevabını Aksu Dental Kurucusu ve işletmecisi Hakan Aksu ile konuştuk.

Hekim taleplerini taahhüt edildiği şekilde karşılamak, ürünleri zamanında teslim etmek, güvenilir hizmetleri ile mutlak müşteri memnuniyeti sağlamanın ilk hedefleri olduğunu belirten Hakan Aksu, seçkin çalışanlarıyla iş mükemmeliyetini hedefleyerek müşterilerine güvenilir ve yüksek kaliteli çözümler sunma amacında olduklarını söyledi.

Temsilciliğini yaptığımız ileri teknoloji ürünlerine özgün bir yaklaşımla lider olmak ve geleneksel endüstrilerden yeni ekonomiye geçiş sürecine destek veren medikal firmalarından birisi olarak ülke ekonomisine değer katmak, hedefi ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Hakan Aksu ’’Şirketi hedeflerle yönetmek ve kaynakları verimli kullanmak suretiyle çalışanlarımıza çalışma mutluluğu yaşatmak, müşterilerimizi şirketimizin varlık sebebi olarak kabul edip müşteri odaklı çalışmayı ilke edinerek farklılık oluşturmayı hedef ediniriz’’ diye konuştu. Aksu Dental kurucusu ve işletmecisi Hakan Aksu ile İmplant üzerine yaptığımız keyifli söyleşi…

İmplantların sağladığı yararlar nelerdir?

Kaybedilmiş dişin yerine implant ile yeni diş yapılması çevre dişlerin ve tüm çiğneme sisteminin sağlığı ve fonksiyonu için önemlidir. Doğal diş formunda, estetik ve çiğneme fonksiyonunu yerine getiren bir diş elde edilirken, çevredeki dişlerin kayıp diş boşluğuna kayması ve diğer dişlerdeki şekil bozuklukları da engellenmiş olur. Ayrıca diş çekimi sonrası oluşan boşlukta zamanla meydana gelen kemik kaybı implant yapıldığında engellenir.

Her hastaya implant uygulanabilir mi?

İmplant uygulaması bazı istisnai durumlar haricinde herkese uygulanabilen başarılı bir tedavi şeklidir. İmplantın yerleştirilebileceği kalınlıkta, yükseklikte ve kalitede kemiği olan ve herkese ‘’sistemik sağlık durumu’’ değerlendirilerek implant yapılabilir.Bir kişide yeterli kemik dokusu olması bazı etkenlere bağlıdır. Bazı kişilerde kalıtımsal olarak çok ince/kalın ya da az/çok kemik olabilir. Bazı kişilerde ise diş ve dişeti iltahapları çevrelerindeki kemik dokusunun erimesine ve azalmasına sebep olurlar. Bu nedenle bir dişin çekimine karar verilmişse kemik kaybına neden olmamak için çekimin hemen yapılmasında fayda vardır. Bazı durumlarda çekimden sonra implant yapılmadan beklenebilmekte, bazı vakalarda ise çekim yapıldığı seansta implant yerleştirilebilmektedir.

İmplant pahalı bir tedavi midir?

İmplant’ta kullanılan titanyum % 99,9 saflıkla elde edilen çok ileri bir endüstri ürünüdür. Bu yüzden muayenehaneye giriş fiyatları yüksektir. İmplant tedavisinin ücretinin yüksek ya da düşük olması uygulanan implant markasına, işlem sırasında kullanılan yardımcı cerrahi malzemelere bağlıdır. Hakan Aksu, Aksu Dental olarak amaçlarını ise şu sözlerle açıkladı ‘’Amacımız; müşteri taleplerini taahhüt edildiği şekilde karşılamak, ürünleri zamanında teslim etmek, güvenilir hizmetlerimiz ile mutlak müşteri memnuniyeti sağlamak, seçkin çalışanlarıyla iş mükemmeliyetini hedefleyerek müşterilerine güvenilir ve yüksek kaliteli çözümler sunmaktır’’ dedi.

  • Beğen
YORUM YAZIN