Güzelliğin Sanata Dönüştüğü Yer “VOGUE”
24-10-2020 - 10:51 | Son Güncelleme: 24-10-2020 11:21
Aslen Konya doğumlu olan ve 25 yaşına kadar Hollanda’da yaşayan Mustafa Ayçiçek, Konya’ya dönüşü sırasında kısa süreli birçok işte çalışmasına rağmen son olarak yurt dışında eğitimini aldığı dövme işini yapmaya karar verdi ve 2015 yılında küçük bir dövme dükkânı ile işe başladı. Şubeleşmek hedefinin olduğunu ve bunun için Eskişehir ve Antalya’dan başlayacaklarını belirten Uzman Estetisyen Ayşe Deniz Erdal şubeleşme hedeflerini tamamladıktan sonra en büyük hayallerinin ise başta Hollanda olmak üzere yurt dışına açılmak olduğunu söyledi. Ayşe Deniz Erdal, Genç, başarılı ve işinin uzmanı bir ekibi olduğunu belirterek tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Mustafa Ayçiçek ve Uzman Estetisyen Ayşe Deniz Erdal bir araya gelerek Eylül ayı içerisinde Vogue Güzellik Merkezini açtılar. 1,5 ay gibi kısa bir sürede adından söz ettiren Vogue Güzellik Merkezini, hedeflerini ve planlarını Mustafa Ayçiçek ve Ayşe Deniz Erdal ile konuştuk.

- Mustafa Bey sizi tanıyarak başlayalım?

Mustafa Ayçiçek 1984 Konya doğumluyum. Konya’da doğduktan bir süre sonra ailemle birlikte yurt dışına gittim. Eğitimimi Hollanda’da tamamladım. İşletme yönetimi bölümünden mezunum.

- Vogue nasıl kuruldu? Kuruluşundan bahsedermisin biraz?

2009 yılında 25 yaşında iken Konya’ya geldim. Konya’ya geldikten sonra birkaç şirkette personel olarak kısa süreler çalıştım. Daha sonra dövme işinin yurt dışında Eğitimini de aldığım için Kule’nin karşısında küçük butik bir dükkânda bu işe başladım. Öğretmenler nasıl ek iş olarak taksicilik yapıyor bizde en azından dövme işini en iş olarak yapalım dedik. 2015 yılında o küçük dövme dükkânını açtık, sonra baktık büyük bir talep var biz bu işin üzerine düşelim dedik. Reklamlara girdik, tanıdıklarımızdan bize referans olmalarını istedik ve işimizi daha profesyonel bir şekilde yapmaya karar verdik. Sosyal medyanın üzerinden de yaptığımız işler verdiğimiz uygun fiyatlar ve ortaya çıkan kalite ile beraber tabii buna bir de 4 sene önce Diyanet İşleri Başkanlığının abdest konusundaki açıklamaları eklenince bize olan talep arttı ve işlerimiz yoğunlaştı. Müşterilerde çoğalınca günlük hedefimize ulaşmış olduk.

- Siz sadece dövme yapmıyorsunuz. Aynı zamanda dövme silme işlemi de var değil mi?

Daha sonra dedik ki biz bu işi yapıyoruz ama bu işin birde pişmanlık tarafı var. Yaptıran kişiler yarın bu dövmeyi silmek istedikleri zaman nasıl silecekler. Araştırmasına girdik ve daha sonra dövme silme cihazı aldık. Dövme silme cihazı ile birlikte işlerimiz biraz daha arttı ve herşey oturmaya başladı. Daha sonra baktık dövme silme cihazı başka işlemlerde yapıyor. Ciltteki akneleri temizliyor, gözenekleri sıkılaştırıyor, cilt tonunun orantısını sağlıyor, çilleri filan tedavi ediyor. Bunun da üzerine gidelim dedik. Baktık ki burada ki talepte çok yüksek, demek ki biz bu işi yapıyoruz dedik. Sonra karşı taraftan müşteri kısmından talepler gelmeye başladı. Sen bu işi yapıyorsun, bilgin ve deneyiminde varsa bu işin eğitimlerine giderek kendini daha iyi bir noktaya getirebileceğine inanıyorsan neden Epilasyon cihazı ve Lazer makinesi getirmiyorsun diye bir talep ortaya çıktı ve onu da getirdik.

- Her şey bu kadar iyi giderken Güzellik Salonu sektörüne geçiş ve salon açma fikri nasıl çıktı?

Dedik ki biz dövme sektörüne devam edelim fakat talepleri de gerçekleştirelim diye dükkân arayışı içerisine girdik. Dedik ki biz bu işi nerede nasıl yaparız diye kendimizce bir fizibilite çıkardık. Biz bu işi en güzel ve en iyi Meram’da yaparız dedik, hesabımıza kitabımıza baktık, tüm çalışmalarımızı gerçekleştirdik, hoşumuza da gitti. Bundan yaklaşık 1,5 ay kadar önce yani Eylül başları gibi de burayı açarak faaliyete geçirdik. Zor bir süreçte şu an için iyi bir noktaya geldik.

- Konya’da dövme işi yapmak zor muydu?

Ya tabii şimdi Konya biraz muhafazakâr bir şehir. Bu tür işlere sıcak bakılmayacağını düşündüğüm için zaten dövme işine hobi amaçlı başlamıştım. Extra bir iş gibi düşünmüştüm fakat benim fikrimi sorarsanız, ne kadar çok yasak verirseniz verin bir insana o kadar çok üzerine gider diye düşlündüm ben. Çünkü, Konya’da bu kadar çok talep gören dövme işi belki Ankara’da bu kadar çok talep görmüyordur.

- Ayşe Hanım Merkezinizde ne tür hizmetler yapıyorsunuz?

Vogue Güzellik Merkezi olarak Lazer epilasyon, Dövme, Kirpik lifting, Dövme silme, Dermapen, Fibroblast, Karbon peeling, Kirpik lifting, Protez tırnak, Hydrofaciel,.

- Peki neden Vogue Ayşe Hanım?

Vogue’u Mustafa Bey ilk Vogue Dergisi var orada görmüş. Sonra Vogue İngilizce’de rağbet demek. Bizde şu anda rağbet gören bir marka haline geldiğimiz için bizi temsil edebilecek en güzel kelimenin Vogue olduğuna karar verdik. İngilizce bir kelime belki ama dövme markamız Studio 42 ile beraber olduğu için hem milli benliğimiz ortada Konya’yı temsil ediyoruz. Hem de diğer müşterilerimizin de fikirlerini dikkate alarak Studio 42 Vogue ortaklı bir şirket kurduk.

 

- Gelecekle ilgili planlarınız ve başka projeleriniz var mı Mustafa Bey?

Tabii ki var. Yurt dışı kökenli olduğum için yurt dışını düşünüyorum. Hollanda’dan geldiğim için Hollanda’da salon açmayı düşünüyorum. Ama bu hedefe adım adım ve emin adımlarla ilerlememiz gerektiğini biliyorum. Önce şubeleşmek istiyoruz. Şubeleşmekten de Eskişehir ve Antalya gibi Konya’ya yakın yerleri tercih etmek istiyoruz. Garantici bir insanım ve sonuçta çokta hızlı hareket etmek istemiyorum. Arz ve talep doğrultusunda müşteri odaklı ilerlemeyi düşünüyoruz. İlerleyen yıllarla ilgili en büyük hedeflerimiz şubeleşmek ve yurt dışına açılmak. Bu hedeflerimize ulaşmak için emin adımlarla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

- Genç ve dinamik bir ekibiniz var. Ekibinizi bize tanıtırmısınız Ayşe Hanım?

Dövme Uzmanı ve Tatto Studio 42 ile birlikte Vogue Güzellik Merkezimizin kurucu Mustafa Ayçiçek ile birlikte ben İşletme Müdürü ve Uzman Estetisyen Ayşe Deniz Erdal olarak genç, dinamik, çalışkan ve işinin uzmanı ekibimizi kısaca size tanıtayım; Lazer, Cilt Bakımı ve kalıcı Makyaj Uzmanı Dilan Acar, Protez Tırnak, Manikür, Oje ve Kirpik’te Şevval Kurt, Lazer ve Cilt Bakımında Konya’nın en iyilerinden Emre Ülker ve Halkla İlişkiler Uzmanımız Zehra Solak…

  • Beğen
YORUM YAZIN