İncedayı; “Hedef 10. Yılda Zirvede olmak”
01-04-2021 - 11:07 | Son Güncelleme: 01-04-2021 11:16
2013 yılında şu anda yerinde Derya İncedayı tarafından hizmete açılan Portre Güzellik Salonu aradan geçen 8 yıla rağmen çağa ayak uydurarak Konyalı hanımların gözde salonları arasında yer aldı. 2005 yılında mesleğe başlayan ve 2007 yılından itibaren bu işin eğitimini almaya başlayan Uzman Estetisyen Derya İncedayı ile siz Şımarık okurları için keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Merkezlerinde yaptıkları işlemleri anlatan İncedayı, Medikal Cilt bakımı üzerine de bilgiler verdi.

2005 yılında mesleğe başlayan ve 2007 yılından itibaren Güzellik ve Bakım üzerine eğitimler alan Derya İncedayı 2013 yılında ise Feritpaşa, Mahallesi Kerkük Caddesi No:11Selçuklu adresinde Portre Güzellik Salonu isminde kendi salonunu açtı. 8 yıldır aynı yerde Konyalı hanımlara hizmet eden Derya İncedayı salonunda Cilt Bakımı, Dermapen, Epilasyon, Manikür, Altın oran kaş alımı, İğneli epilasyon ve Medikal Cilt bakımı üzerine işlemler yapıyor.

Gebze Teknik Üniversitesi Cilt Bakımı Bölümü mezunu olan Uzman Estetisyen Derya İncedayı, Güzellik uzmanları Bahar Akkaya ve Şerife Çağlayan ile birlikte hizmet veriyor. Çağın gereklerine ayak uydurarak Konyalı hanımlara en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını ifade eden Uzman Estetisyen İncedayı, 2013 yılında kurulduklarını ve 10. Yıllarında yani 2023 yılında Konya’da sektörlerinin en iyisi olmayı hedeflediklerini ifade etti.

Medikal cilt bakımından en iyi etkiyi almak için düzenli yapılmasının çok önemli olduğunu belirten Uzman Estetisyen İncedayı, ‘’Cilt bakımı yaptırdım, tekrar siyah noktalarım arttı' gibi şikayetleri çok duyuyoruz. Bu nedenle medikal cilt bakımına başlarken bunun tek seanslık bir işlem olacağını düşünme, ayda bir kere medikal cilt bakımı yaptırarak en iyi sonucu elde edebilirsin. Sen sormadan biz söyleyelim, medikal cilt bakımı acılı değil fakat cilt bakımı seansı sonrasında cildinde kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir. Birkaç saat içinde bu yan etkiler ortadan kalkar’’ diye konuştu.

‘Medikal cilt bakımı adımları ilk olarak temizlikle başlar ve Cilt yüzeyi temizlenir, makyaj çıkarılarak yüze buhar tutularak gözeneklerin açılması sağlanır’ şeklinde püf noktaları söyleyen Uzman Estetisyen İncedayı, ‘’Buhar uygulaması sayesinde cilt yüzeyi yumuşuyor ve gözeneklere biriken yağ, kir, makyaj artıklarının daha kolay çıkabiliyor. Bazı medikal cilt bakımlarında sivilceler ve akneler de cilt bakım uzmanı tarafından sıkılarak temizlenebiliyor. Temizlenen cildin ihtiyacına göre ultrasound veya yüksek frekans uygulamaları verilerek cildin kolajen üretimi destekleniyor. Böylece cilt sıkılaşıyor ve cilt yüzeyindeki ince kırışık görünümü ortadan kalkıyor. Cilt bakımının en son aşaması ise cildi nemlendirme ve cilt sorunlarına yönelik serum uygulama. Bu aşamada yağlı, kuru veya karma ciltlere göre serum seçilir ve cildi tedavi edecek kremler uygulanır. Krem emildikten sonra güneş kremi sürülerek cilt bakımı tamamlanır’’ şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN