Paslaşmak istiyoruz
17-09-2020 - 10:41
2001 yılından bu yana perde sektöründe büyük bir özenle hizmet veren Elegance Perde memnun müşterilerinden oluşan büyük bir aileyi daha da büyütmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyor. Söyleşimize yukarıdaki başlığı söyleyerek başlayan ve işin mutfağından gelen Elegance Perde’nin genç ve başarılı işletmecisi Mustafa Şahin ile Elegance Perde’yi konuştuk.

26 yıl önce Nalçacıda küçük bir atölye ile başlayan perde tasarımı hizmetleri, bugün hala aynı ciddiyet ile çalışan 10 kişilik bir kadroya ulaşmış ve yüzlerce müşterinin ev ve iş yerlerine zarafet katmaya devam ediyorlar.

Çeyrek aşırı geride bırakan tecrübesi ve profesyonelliği ile artık müşterilerinin ne istediğini kestirebilen Mustafa ve Fatih Şahin kardeşler ‘’Siz müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarınıza en yüksek çıtadan cevap vermektedir. Tecrübeli ve donanımlı ekiplerden kurulu kadromuz ile Konya’nın her köşesine aynı kalite standartlarında hizmeti büyük bir gurur ile ulaştırıyoruz’’ diye konuştular.

İşin mutfağından gelen ve terzilikte bilen Mustafa Şahin aynı zamanda perdelerin dikimlerini de kendilerinin yaptıklarını söyledi. 15 yıl önce çocuk yaşlarda çırak olarak terziliğe başladığını ifade eden Mustafa Şahin 9 yıl önce ise Elegance Perde’yi hizmete açtıklarını belirtti.

1993 yılından beri terzilik yapan Konya’nın en eski terzilerinden biri olan ağabeylerinin yanında çocuk yaşlarda terziliğe başladıklarını ifade eden Mustafa Şahin, ‘’Biz nasıl yaparız da para kazanırız derken, kendi iş yerimizi açıp hep dikip hem de satmaya karar verdik. Aslında her başlangıç bir mecburiyet gerektirir. Biz aslında terzilikten memnunduk. Kazanımımızda çok iyiydi. 3 kardeş hepimiz terzilik yapıyorduk. Mağazaların el işçiliğimize yeterli değeri vermemesine biz darılmaya ve hakkımızı alamadığımızı düşünmeye başladık. Sonrada bizim neyimiz eksik diye düşünmeye başladık. Biz 3 kardeştik birimiz diker, birimiz satar birimizde satarız diye düşünmeye başladık ve iş yerimizi açmaya karar verdik ve rabbimde yüzümüze güldü’’ diye konuştu.

8. yıllarını doldurup perakende sektöründe 9. Yıllarına girdiklerini ifade eden genç işletmeci ‘’Konya’da özellikle bir perde mağazası kendi işini dikemez, atölyesini kendi bünyesinde bulunduramaz’’ dedi. Bizim zaten en büyük avantajımız mutfağımız kendimizde diyen Şahin ‘’Bizim en büyük avantajımızda o. Müşteriye anlık cevap verip, isteklerini istedikleri gibi yerine getirebiliyoruz. Biz 1 dairelik perdeyi dikmesi takması, ütüsü, montajı düğmesi ile birlikte 2 günde teslim edebiliyoruz. Bizim 2 günde yaptığımız 1 dairelik perdenin başka bir perdeci 10 günde işin içinden çıkamaz’’ şeklinde konuştu.

Şu anda perde de mekanik perdenin çok moda olduğunu ifade eden Mustafa Şahin, dikey perde denilen ve lens perde adı verilen stor, zebra ve kanat’tan üçü bir arada perdeyi şu anda çok yoğun bir talep üzerine ve internet satışlarımızla birlikte yoğun bir şekilde satmaya çalıştıklarını ifade etti. Bugün vatandaşların en çok modern mekanik perde, akıllı perde de denilen lens perdeye talep gösterdiklerini belirten Elegance Perde’nin genç patronu Mustafa Şahin, çok fazla bir çevreleri olmadığı ve kendilerini destekleyen bir ağabeyleri olmadığı için inşaatçılarla çalışamadıklarını ve çalışmayı çok istediklerini bu sayede de işlerini daha da büyütme imkanı bulabileceklerini ifade etti.

İleride ismini Konya’da duyurmak istediğini ve yapanlardan eksiği olduğunu düşünmediğini belirten Mustafa Şahin, ‘’Kadromuz sağlam. Bizim şu anda tek ihtiyacımız fazla iş ve daha fazla müşteri. Biz şu anda 10 kişilik kadro ile %30 performans ile çalışıyoruz. Şu anda bize yurt dışından da çok talep geliyor. Onun için yurt dışı satışlarımızı daha da artırmak istiyoruz’’ dedi.

  • Beğen
YORUM YAZIN