Sağlık için Mediwalker Ortopedik Ayakkabı
01-04-2021 - 16:25
Gözlük sektörünün başarılı ve tecrübeli isimlerinden Nimet Caygın artık Konya’da ayakkabı sektörüne de imzasını atmaya hazırlanıyor. Nimet Caygın ile Mediwalker Ortopedik ayakkabıları hakkında konuştuk.

Konya’da gözlük sektörünün öncü firmalarından Proptik Nimet firmasının başarılı işletmecisi Nimet Caygın, artık ayakkabı sektöründe de söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

Kısa bir süre önce ayakkabı sektörüne de adım atan Proptik Nimet %100 Deri Comfort ve Ortopedik ayakkabı üretimine de başladı. Bu dönemde en çok yaşanılan sorunlardan bir tanesinin de sağlıklı ve comforlu ayakkabı bulmak olduğunu ifade eden Nimet Caygın, insanların deri ayakkabıları ucuza alamadığını ve bu yüzden rahat ayakkabı tercihini ertelediklerini ifade etti. Artık deri ayakkabıları mediwalker ayakkabılarda bulabileceklerini belirten Nimet Caygın, özellikle diyabet hastaları ve birçok ayak problemi olan hastalarında kendi ayakkabılarını rahatlıkla tercih edebileceğini söyledi.

Sağlıklı yaşamın sağlıklı görmek ve rahat hareket etmekten geçtiğini ifade eden Nimet Caygın, ortopedik ayakkabının faydalarını ise şu şekilde sıraladı ‘’Ortopedik ayakkabı, ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek fark yaratıyor. Vücudun ayaklara yaptığı baskıyı yayan, omurganın ideal duruşunu destekleyen modeller, yanlış basış dolayısıyla yaşanan yorgunluk, ağrı ve sızı hislerinin hafifletilmesine yardımcı oluyor’’

Ortopedik ayakkabı, ayağın taşıyıcı noktalarını destekleyerek fark yaratıyor diyen Mediwalker Ortopedik Ayakkabı işletmecisi Nimet Caygın, ‘’Vücudun ayaklara yaptığı baskıyı yayan, omurganın ideal duruşunu destekleyen modeller, yanlış basış dolayısıyla yaşanan yorgunluk, ağrı ve sızı hislerinin hafifletilmesine yardımcı oluyor. Diğer ayakkabılardan daha esnek ve konforlu olan, ayak çevresini tam saran tasarımlar, çocuklar ve yetişkinler için farklı modeller sunuyor. Ortopedik ayakkabı gereği olan kişiler, doğru ayakkabıları seçerek yaşam kalitelerinin artmasını sağlayabiliyor’’ açıklamalarında bulundu.

İşletme sahibi Nimet Caygın, üretim Genel Müdürü olarak İsmail Can ile çalıştıklarını belirterek toptan ve perakende olarak hizmet verdiklerini söyledi. Hijyenik kurallar çerçevesinde çalıştıklarını ifade eden  Caygın, ‘Yurt dışı ve yurt içine toptan olarak hizmet veriyoruz. Biz bu konuda kaliteli üretim ve ürünleri seçiyoruz’’ diye konuştu.

  • Beğen
YORUM YAZIN