‘Ticaret’te ZİRVE’
18-09-2020 - 15:34
1998 yılında Yılmaz Barkış tarafından kurulan Yılmaz Barkış İnşaat 22 yıldır tecrübesi ile sektörünün dev firmaları arasına adını yazdırdı. Yılmaz Barkış’ın 4 oğluda zamanla iş hayatına atılarak her biri kendi alanlarında tecrübe sahibi oldular. Barkış kardeşler edindikleri iş tecrübelerini ve kazanımlarını Barkış Car Rental1998 ile faaliyete geçirdiler. Bizlerde Feyyaz, Sezer ve Muhammet Barkış ile çalışmalarını ve iş hayatlarındaki hedeflerini konuştuk.

1998 yılında Yılmaz Barkış tarafından kurulan Yılmaz Barkış İnşaat aradan geçen 22 yıl içerisinde Konya’da 15.000 daire yaptı. Eğitim hayatlarını tamamlayan Uğur, Feyyaz, Sezer ve Muhammet Barkış her biri ticaret hayatına adım atarak babaları Yılmaz Barkış’dan bayrağı devraldılar.

İnşaat, Cafe ve Rent A Car sektöründe ticaret hayatlarını sürdüren Barkış kardeşler, şimdi de Barkış Car Rental ile hizmet vermeye başladılar. Ağabey Feyyaz Barkış kardeşi Sezer ile birlikte en küçük kardeşleri Muhammet’in ticaret hayatına atılması ve kendi iş tecrübesini edinmesi için Barkış Car Rental firmasını faaliyete geçirdiler. Barkış Car Rental, Kurtuluş Mahallesi Çeçenistan Caddesi 82/E Meram adresinde hizmet verecek.

Şımarık Magazin olarak Barkış kardeşlerin en büyüğü Feyyaz Barkış ile sizler için keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Feyyaz Barkış kimdir. Seni kısaca tanıyabilirmiyiz?

1990 Bitlis doğumlu. Çalışmaya ortaokul dönemlerinde yaz tatillerinde çalışarak başladı. Lise bittikten sonra 1 sene Üniversiteye hazırlandım. Üniversiteyi de kazanamayınca iş hayatına atıldım ve çalışmaya başladım. 2007 yılından itibaren aile şirketinde çalışıyorum. Aile şirketinde belli bir tecrübe edindiğimi düşündüm ve alt yapımı sağlamlaştırdım. Çekirdekten yetişmeyim zaten.

İnşaat ve Rent A Car farklı sektörler. Rent A Car işine girmeniz nasıl oldu?

En büyük ağabeyim bu işi yapıyordu zaten. Bizim bu işe atılmamıza ise ağabeyim vesile oldu diyebiliriz. Ağabeyimde 2010 yılından beri Rent a Car işi ile uğraşıyor. Bende küçük kardeşim için bu işe girmeye karar verdim. Muhammet Barkış’a tecrübe olsun ve iş hayatına alışsın diye Rent a Car sektörüne girdik.

Pandemi döneminde herkesin temkinli davrandığı bir dönemde yeni bir iş yeri açmak ve ticarethane açmak cesaret değil mi sizce?

Cesaret değil bence. Bizim zaten kendi çevremiz var. Aslında kendi çevremize güvenerek de açmadık. Pandemi bizi etkiledi ama işlerimiz Allaha şükürler olsun yine iyi. İnşaat işlerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Buda yeni bir iş günü. Sadece denemek istedik.

Bundan sonrası için yeni planlarınız ve projeleriniz var mı?

Cafe sektöründe faaliyetteyiz. Sultan Makamının işletmesi bizde. İnşaat sektöründe neredeyse 20 yılı aşkın süredir faaliyetteyiz. Şimdide küçük kardeşimize iş tecrübesi olsun diye Rent a Car işine girdik. Faaliyet gösterdiğimiz her iş kolunda emin adımlarla ve başarılarımızı artırarak yolumuza emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Bundan sonrada hangi iş kolunda faaliyet göstereceğimizi zaman gösterecek.

Peki Barkış İnşaat hakkında da bizlere biraz bilgi verebilirmisiniz

Barkış İnşaat 20 yılı aşan inşaat bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Kurulduğu günden itibaren, Duvar, Sıva, Alçı, Boya, Tesviye (Şap),İç ve Dış Yalıtım İşlerinde uzman kadroya sahip olan şirketimiz; Kısa zamanda anahtar teslim inşaat işlerinde öne çıkan firmalardan olmuştur. Firmamızın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet, zamanında teslim ve uygun fiyat olmuştur. Barkış İnşaat, gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

  • Beğen
YORUM YAZIN