Dudak dolgusu için 11 önemli bilgi
31.03.2021 - 16:18

Canan ÇavuşoğIu

Canan ÇavuşoğIu

Çağımızın en popüler estetik operasyonu elbette dudak dolgusu. Pek çok kişi karşı olduğunu söylese, beğenmediğini dile getirse de; isteyenler kimseyi umursamadan yaptırmaya devam ediyor. Biz de yaptırmayı düşünenler için bu işlem hakkındaki önemli bilgileri derledik.

Ciddi olarak dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız mutlaka bir uzman doktorla görüşme yapmalısınız.

1. Dudak dolgusu sanıldığı kadar yapay bir görünüm vermez. Dudak dolgusu sanıldığı kadar yapay bir görünüm vermez. Etrafta hep yapay dudaklar görmemizin sebebi, abartıyı seven insanlar. Kişi kendi dudak yapısına uygun, yavaş bir dönüşümle uzun sürede istediği görünümü elde etmek yerine bir anda yüklenince ortaya yapay bir görünüm çıkıyor.

2. Dolgular genellikle geçici hyalüronik asitten oluşur. Dolgular genellikle geçici hyalüronik asitten oluşur. Bu madde vücudumuzda zaten bulunan ve cilt hücrelerinin suyu tutmasını sağlayan bir enzimdir. Dudağa enjekte edilince su tutarak dudağı dolgunlaştırır. Çoğu hekim vücuttan tamamen atıldığı için bu doğal enzimi tercih eder, bazıları yarı kalıcı ürünler de kullanır. Kullandığı ürünü doktorunuza sorup detaylı bilgi almalısınız.

3. Dolgunun kalıcılığı genellikle 4 aydan 1 yıla kadardır. Dolgunun kalıcılığı genellikle 4 aydan 1 yıla kadardır. Bu metabolizmanızın hızına göre değişir ama bahsettiğimiz hyalüronik asit dolguların süresi çok uzun değildir. Bu insanlara kötü bir özellik gibi gelse de, aslında dolgunun doğal olduğunun bir göstergesi.

4. Dolgu eridikten sonra eski dudağınız geri döner. Dolgu eridikten sonra eski dudağınız geri döner. Dudağın sarkması, bozulması, daha da incelmesi mümkün değildir. Başarılı bir işlemden sonra dolgu gitse bile dudak doğal halinden bir miktar daha dolgun kalacaktır.

5. Dolgudan memnun kalmazsanız yok ettirebilirsiniz. Dolgudan memnun kalmazsanız yok ettirebilirsiniz. Dolguyu 5 dakikada yok edecek enzimler var ve doktorunuz bu işlemi yaparak sizi dolgudan kurtarabilir.

6. Uyuşturucu kremlerle işlem sırasında duyacağınız acı oldukça azalır. Uyuşturucu kremlerle işlem sırasında duyacağınız acı oldukça azalır. Elbette iğne girişlerini hissedersiniz ancak bir sinek ısırığı şeklinde.

7. İşlemden sonra gördüğünüz sonuçtan korkmamalısınız. İşlemden sonra gördüğünüz sonuçtan korkmamalısınız. İlk anda iğne travması denilen şişlikler, morluklar oluşabilir ve bu oldukça doğaldır. İşlem sonrası gördüğünüz dudaklar son hali değildir, dolgunun oturması birkaç haftayı bulur.

8. İşlem en fazla 15-20 dakika sürer. İşlem en fazla 15-20 dakika sürer. Herhangi bir gün gidip yaptırabilirsiniz, ancak ilk 24 saat makyaj ve egzersiz yapmamalısınız. Sonraki 2-3 gün morluk ve şişlikler oluşabileceğinden özel günler öncesinde yaptırılması tavsiye edilmiyor.

9. Dudağın doğal şeklini korumak da, değiştirmek de mümkün. Dudağın doğal şeklini korumak da, değiştirmek de mümkün. Dudağınızın doğal şeklini beğeniyorsanız, bu şekli koruyarak hacim kazandırabilir, beğenmiyorsanız yeni bir şekil kazandırabilirsiniz. Bu tamamen doktorunuzun uzmanlığının elinde.

10. Erkekler de yaptırabilir. Erkekler de yaptırabilir. Hep kadınlardan bahsettik, çünkü onlar arasında yaygın ancak erkekler de dudak dolgusu yaptırabilir. Asimetrik veya çok ince dudakları bir miktar değiştirerek görünümü iyileştirmek mümkün.

11. Doktorunuzu gerçekten çok dikkatli araştırmalı ve öyle seçmelisiniz. Doktorunuzu gerçekten çok dikkatli araştırmalı ve öyle seçmelisiniz. Ördek dudak, çizgileri tamamen kaybolmuş dudak, şiş bıyık bölgesi, dolgu sonrası topaklanmalar gibi olası yan etkiler büyük ölçüde doktora ve hasta talebine bağlıdır. Gerçekçi olur ve doktorunuzu iyi seçerseniz, bu işlemi yaptırdığınız bile anlaşılmaz.

  • Beğen
YORUM YAZIN
GÜNÜN GELİŞMELERİ
FOTO GALERi
VİDEO GALERi
Reklam 10 Saniye Sonra Kapanacak