Hep beraber çıkaralım maskeleri(:
18.09.2020 - 16:14

HiIaIaIem

HiIaIaIem

Aylardır bakanından,reisine,doktorundan, valisine kadar bir çok alanda maske takın tarzında bir alay  afişler sosyal medya paylaşımları ve dahi söylemler,örnekler dillendirilip duruyor.
Yıllardır türlü türlü maskeler takan insanımızı maske takmakta zorlanırken görüyoruz!
 

Şöyle ki; gece yatmaz sabah kalkmaz halkımız malum elde kumanda türlü diziler, filmler, magazin programları, yarışmalar vs; hiç bırakmadığımız sekizinci organımız   dokundukça haz aldığımız kocaman ekranlı telefonlarımız ve  içinde ki görkemli dünya sakinleri derken sabaha uykusunu alamamış bir alay suratsız olarak uyanıyoruz.

Hal böyle iken bu suratsız ordusu evinden çıkar çıkmaz iyi bir komşu maskesiyle komşularına günaydın diyerek yaşadığı eskinin köyü şimdinin sitelerinden çıkıyorlar.
Trafikte suratsızlıklarına terbiyesizliği ve küfürbazlığı da ekleyip bir canavar halinde seyir ediyorlar. İşyerlerine gelen bu suratsızlar topluluğu eğer işverense çalışanına elinden geleni ardına koymazken çalışan ise yeni bir maske daha takarak evinden öpmeden çıktığı eşi ve çocuklarına takınmadığı sevimliliği ile  işinin başına geçiyor!
Ha bir de sosyal medyadan fırsat buldukça çalışan bu suratsız topluluğu o alemde de başka maskelerle gün boyu karşımıza çıkıyor...
Kul hakkını çatır  çatır  yiyen bey amcam sosyal medyada haktan adaletten dem vuruyor!

Edepsizliği aleme duyulmuşlardan ahlak dersleri,imamdan siyaset,öğrenciden ekonomi,ev hanımından sunumlar,bekardan evlilik terapisi, çocuğu olmayandan çocuk yetiştirme sanatı öğreniyoruz!
Ve anlamadığım bunca kişilik maskesini takan insanımız neden ama neden on santim bez parçasıyla kendi hayatıyla beraber ailesini ve toplumu tehdit etmeye ısrar ediyor.
Yahu sizler zaten çeşitli iğrenç maskelerle kişiliğinizi tanımayan ne istediğini bilmeyen elindekine kıymet vermeyen hiç bir değere gönülden bağlı olmayan bireyler olarak zaten bu ülkeye fazlasıyla zarar veriyorsunuz !
 

Daha bu mücadele nedendir?

Sıkıyorsa her ortamda değiştirdiğiniz şahsiyetsiz maskenizi kolunuza takıp çıkın bakalım toplum içine  kaç kişi sizi gerçek manada adam yerine koyacak 
Sağlık için takmadınız madem maskeleri toplum için çıkartın sahte maskeleri de görelim gerçek yüzleri ... (:

  • Beğen
YORUM YAZIN
GÜNÜN GELİŞMELERİ
FOTO GALERi
VİDEO GALERi