Lütfen daha dikkatIi…
31.03.2021 - 16:30

ViIdan Yaşar

ViIdan Yaşar

Aslında bu sayıdaki yazımda daha hoş konular kaleme almak istiyordum ta ki bir yazarın köşe yazısını okuyana kadar. Yazar bir anne ile röportajını yayınlamış. Röportajda 4 kişilik bir aileden bahsediliyor. Anne, baba, iki kız kardeş. Kızlardan birisi okula başlıyor. Bu kısma kadar hiçbir sorun yok.

Çocuk bir gün yaya yolundan okuluna giderken ehliyetsiz motosiklete binmiş biri çarpıyor ve 8 yaşında hayata gözlerini yumuyor. Bu olay tabi ki aile için büyük travma. Aile zor zamanlar geçiriyor. Bu arada ailenin hem ikinci kızları büyüyor hem de bir erkek çocukları oluyor. İkinci çocukta 15 yaşına geldiğinde yine yaya yolunda arkadaşı ile okula giderken başkasının arabasını kontrolsüz kullanan bir sürücü çarpıyor ve 15 yaşındaki kızın ailesinden, sevdiklerinden ayrılmasına sebep oluyor.

Ben çok yüzeysel anlattım ama o ailenin halini düşünebiliyor musunuz? Yazı da bir ehliyetsiz bir de arabayı kontrolsüz kullanan şahıslardan bahsediyoruz ama ben usta şoförüm diyerek yollara dalanlarda var. Bu aile gibi böyle durumlar yaşayan da birçok aile var. Çocukları yetiştirirken istediğimiz kadar kuralları öğretelim istediğimiz kadar dikkatli olmaları konusunda tembihleyelim kurallara uymayan bir takım kişiler yüzünden bu kazalar başımıza gelebiliyor. Lütfen ben usta şoförüm ya da ben bu aracı kullanmayı çok iyi biliyorum havalarında gelişigüzel yollara dalmayalım.

Hızlı araba kullandığınız zaman insanların size imrenerek baktığını mı düşünüyorsunuz? Hem hızlı kullanıp hem de kaldırımda yürüyen yayaya korna basanlar var. Ben gerçekten bu zihniyetlere anlam veremiyorum. Bu tarz davranışlar kimsenin hoşuna gitmiyor ya da kimse arkanızdan vay be ne güzel araba kullanıyor değil mi diye iç çekmiyor. Arabanın camından kolunuzu ve kafanızı uzatıp kaldırımda yürüyen kişilere laf attığınız zaman da sempatik görünmüyorsunuz.

Yollar sizin değil. Kimse sizin bilinçsizliğinizin cezasını çekmek zorunda değil. Trafikte şaka olmaz, trafikte artistlik yapılmaz.

  • Beğen
YORUM YAZIN
GÜNÜN GELİŞMELERİ
FOTO GALERi
VİDEO GALERi
Reklam 10 Saniye Sonra Kapanacak