Yeni Trend 'MorveI'
17-09-2020 - 12:41
İsmi Medina Kozubaeva. Aslen Kırgızistan doğumlu ama ekmeğini Konya’da kazanıyor. 10 yıldır güzellik sektöründe çalışan Medina Kozubaeva ayı zamanda eğitimlerde veriyor. Kaş eğitimlerini dünyaca ünlü Phibrows Phı Academy'den alan Medina Kozubaeva aynı zamanda İpek kirpik, Protez tırnak, Tırnak bakım ve Lazer epilasyon hizmetlerini de Morvel Güzellik Merkezi çatısı altında veriyor.

Aslen Kırgızistan doğumlu olan Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Medina Kozubaeva 10 yıldır Konya’da bu sektörde çalışıyor. Bu işi daha çok hobi olarak yaptığını ve işini çok sevdiğini belirten Medina Kozubaeva, sektöründe yen nesile aynı zamanda eğitimde veren isimlerden.

Yoğun olarak kaş yaptığını belirten Kozubaeva ‘’Kaş eğitimlerimi dünyanın en başarılı firmalarından biri olan Phibrows PHI ACADEMY 'den aldım ve kendimi sürekli geliştirdim’’ diye konuştu. Aslında cilt bakım uzmanı olduğunu ama daha sonradan kaşa geçtiğini ve 5-6 yıldır kaş yaptığını belirten Medina Kozubaeva ‘’Ayrıca ipek kirpik, protez tırnak, tırnak bakım ve lazer epilasyon başta olmak üzere aklınıza ne gelirse hepsi merkezimizde mevcut’’ diye konuştu.

Bakımlı kaş ve kirpikler bakışlarımızın daha iddialı görünmesini sağlar diyen Medina Kozubaeva ‘’Cildimize ve saçlarımıza gösterdiğimiz ilgiyi aynı şeklide kaş ve kirpiklerimize de göstermeli, gerekli bakımı düzenli olarak uygulamalıyız. Kirpikler her ne kadar koruyucu görevi görseler de kadınların güzellik konusunda en çok emek sarf ettiği alanların başında geliyor’’ dedi. Kozubaeva kaş ve kirpik bakımı ile ilgili olarak da ‘’Kirpik ve kaş liftinginde uygulanan keratin bakım içeriğindeki hyaluronik asit sayesinde kirpik çapınız yüzde 20 genişleterek kirpiklerin daha uzun ,dolgun ve kıvrık görünmesini sağlarken bakışlarınızı canlandırır ve gözlerin daha iri görünmesi sağlar. Ortalama 3 ya da 4 uygulama sonrası kirpik ve kaşlarınız da gözle görünür kalınlaşma ve uzama kaydedilir’’ ifadelerini kullandı.

Protez tırnak bakımı oldukça önemlidir. Bu işlemlere yenileme veya dolgu adı verildiğini belirten Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Medina Kozubaeva Protez Tırnak bakımını ve önemini ise şu sözlerle anlattı ‘’Protez tırnak bakımı işlemine, elektrikli törpü yardımı ile en üst katmanları alınarak yapılmaktadır. Üstte bulunan cila en iyi şekilde temizleme yapılarak, doğal olan tırnakların yapılarına zarar vermeden elektrikli törpünün yardımı ile kesinlikle doğal olan tırnaklarınıza değdirilmez. Geriye kalmış olan düzenleme işlemlerinde ise normal törpü yardımı ile işlem yapılmalıdır. Tırnakların tozlardan arındırılması önemlidir. Tırnakların üstü pürüzsüz bir şekle getirilmek için, uygun olan kalitedeki bir törpü ile tekrardan törpülenmelidir. Ardından ise tırnaklarda oluşan boşluklar için mutlaka özel bir malzemeler ile doldurma işlemi yapılmalıdır. Tırnak akrilik tozuna batırılarak ardından özel bir jel sürülür. UV ojenin ardından UV ışığında bekletilmelidir’’ dedi.

  • Beğen
YORUM YAZIN